Mistrzyni Polski w grze pojedynczej z Częstochowy – Katarzyna Węgrzyn awansowała do drugiej rundy eliminacji do turnieju głównego WTT Feeder Düsseldorf III 2022. Sztuka ta nie udała się drugiej z Polek – Magdalenie Sikorskiej.

W swoim premierowym meczu w niemieckim Düsseldorfie Katarzyna Węgrzyn pokonała Turczynkę Ece Harac 3:1 (9:11, 11:5, 11:7, 11:3). Niestety porażkę w pierwszej rundzie eliminacji zanotowała Magdalena Sikorska. Nasza reprezentantka uległa Huang Yu-Wen z Tajwanu 0:3 (10:12, 4:11, 9:11).

W drugiej rundzie kwalifikacji w grze pojedynczej wystąpi troje biało-czerwonych. Katarzyna Węgrzyn w swoim drugim meczu w Düsseldorfie zmierzy się z Marie Migot z Francji (wtorek, godz. 14:50). Wcześniej, bo o godzinie 14:15, Anna Węgrzyn zagra z Swastiką Ghosh z Indii. Trzeci z Polaków – Miłosz Redzimski zmierzy się z Timofeyem Gerassimenko z Kazachstanu (wtorek, godz. 16:30).

Grę w głównej drabince WTT Feeder Düsseldorf III 2022 w grze pojedynczej zapewnioną ma trójka Polaków – Natalia Bajor, Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, którzy z racji zajmowania wysokich miejsc w rankingu światowym byli zwolnieni z udziału w kwalifikacjach.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.