Troje Polaków – Miłosz Redzimski, Anna Wegrzyn i Katarzyna Węgrzyn, wystąpi w turnieju głównym gry pojedynczej rozgrywanych w Doha zawodach z cyklu WTT Feeder.

W poniedziałek szansę na grę w 1/32 finału stracił inny z biało-czerwonych – Artur Grela. Tenisista stołowi Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz w drugiej rundzie kwalifikacji przegrał z Koreańczykiem Lee Jungmokiem 1:3 (2:11, 11:5, 9:11, 12:14) i odpadł z dalszych zmagań.

Turniej główny gry pojedynczej w Doha rozpocznie się we wtorek. Miłosz Redzimski w 1/32 finału zmierzy się z reprezentantem Chin – Xu Yingbinem. Przeciwniczkami Anny i Katarzyny Węgrzyn będą odpowiednio Rozalina Khadjeva (Uzbekistan) i Mehrsa Moslemi (Iran).

Naszych reprezentantów nie zabraknie również w turniejach głównych gry podwójnej i mieszanej. Rywalkami Anna i Katarzyny Węgrzyn w 1/8 finału będą Mariam Alhodaby i Marwa Alhodaby z Egiptu. Z kolei w pierwszej rundzie turnieju głównego gry mieszanej wystąpią Miłosz Redzimski i Anna Węgrzyn. Ich rywalami będą Zhang Wanling (Singapur) i Borgar Haug (Norwegia).

Transmisję na żywo z Doha można na żywo oglądać na platformie YouTube na oficjalnym profilu World Table Tennis.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.