Na drugiej rundzie zakończyła swój start w WTT Feeder Düsseldorf II w grze pojedynczej aktualna mistrzyni Polski – Natalia Bajor. We wtorek z zawodami pożegnali się również Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Tenisistka stołowa KU AZS UE Wrocław w drugiej rundzie turnieju rozgrywanego w Düsseldorfie przegrała z piątą zawodniczką w rankingu niemieckiej Bundesligi – Chantal Mantz 3:4 (11:5, 9:11, 11:4, 9:11, 13:11, 3:11, 6:11) i odpadła z dalszej rywalizacji.

We wtorek biało-czerwoni pożegnali się także z turniejem gry podwójnej. Aktualni mistrzowie Europy juniorów w tej konkurencji – Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w 1/8 finału przegrali z byłymi wicemistrzami globu – Hiszpanem Alvaro Roblesem i Rumunem Ovidiu Ionescu 0:3 (9:11, 7:11, 12:14).

– Spodziewaliśmy się, że może być trochę lepiej. Nasi chłopcy, którzy zagrali w drugim turnieju, mieli trudne losowanie. Myślę, że wpływ na naszych zawodników mógł mieć niedzielny mecz ligowy w Bundeslidze. Przyjechali do Dusseldorfu zmęczeni – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Na tym samym etapie z turnieju odpadła także Natalia Bajor, która w WTT Feeder Düsseldorf II w grze podwójnej występowała w parze z Hiszpanką Sofią-Xuan Zhang. Polsko-hiszpański duet w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrał z rozstawionymi z „dwójką” reprezentantkami Niemiec – Yuan Wang i Chantal Mantz 0:3 (7:11, 5:11, 5:11).