Natalia Bajor, jako jedyna z reprezentantek naszego kraju, zagra w turnieju głównym WTT Contender w grze pojedynczej w Zagrzebiu. Polka w decydującym spotkaniu o awansie pokonała Leng Yutong z Chin 3:2 (11:6, 7:11, 11:6, 8:11, 11:9), która kilkanaście dni temu dotarła do półfinału WTT Youth Contender U19 w Havirovie.

Bajor w kwalifikacjach gry pojedynczej w Zagrzebiu wygrała trzy spotkania. Oprócz zwycięstwa nad Leng, reprezentantka naszego kraju pokonała również Annett Kaufmann z Niemiec 3:0 i Tanię Plaian z Rumunii również 3:0.

Cieszę się bardzo z awansu i mojej dzisiejszej gry – podsumowała krótko swój występ przeciwko Leng Yutong nasza tenisistka stołowa. – Od początku turnieju w Zagrzebiu gram dobrze. Najtrudniejszy mecz rozegrałam dotychczas przeciwko Leng Yutong. W tym spotkaniu zagrałam bardzo dobrze pod względem taktycznym – dodała Natalia Bajor.

W pierwszej rundzie turnieju głównego kobiet rywalką aktualnej wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej będzie sklasyfikowana na 57. miejscu w rankingu światowym Georgina Pota z Węgier. W zmaganiach międzynarodowych obydwie tenisistki stołowe grały ze sobą dotychczas trzykrotnie. Za każdym razem lepsza w tych starciach okazywała się Węgierka (w 2015 roku wygrała 4:0, w 2016 roku 3:1 i w 2019 roku również 3:1).

Do głównej drabinki nie udało się awansować drugiemu z biało-czerwonych – Samuelowi Kulczyckiemu. Tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo i Liebherr Ochsenhausen przegrał w czwartej rundzie kwalifikacji z Raresem Siposem z Rumunii 1:3 (11:8, 9:11, 8:11, 8:11).

 

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.