W stolicy Tunezji – Tunisie rozpoczyna się w poniedziałek międzynarodowy turniej WTT Contender w tenisie stołowym. W imprezie udział weźmie czteroosobowa reprezentacja naszego kraju.

W Tunezji wystąpią Natalia Bajor, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn i Natalia Partyka. Sztab szkoleniowy tworzą Marcin Kusiński i Kinga Stefańska.

Wszystkie nasze tenisistki stołowe udział w WTT Contender Tunis 2022 rozpoczynają od udziału w kwalifikacjach do turnieju głównego gry pojedynczej. Natalia Partyka w pierwszym spotkaniu zmierzy się z Anastassiyą Lavrovą z Kazachstanu (poniedziałek, godz. 12:00), a przeciwniczką Anny Węgrzyn będzie Leili Mostafavi z Francji (poniedziałek, godz. 11:00). Z kolei aktualna mistrzyni kraju w grze pojedynczej – Katarzyna Węgrzyn w pierwszej rundzie eliminacji zagra z Abir Haj Salah z Turcji (poniedziałek, godz. 13:00).

Czwarta z Polek, która wystąpi w eliminacjach – Natalia Bajor, w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej rundzie rywalką reprezentantki naszego kraju będzie triumfatorka spotkania pomiędzy Anushą Kutumbale (Indie) a Maram Zoghlami (Turcja).

Polskie tenisistki stołowe w Tunisie wezmą również udział w eliminacjach gry podwójnej. Natalia Bajor i Natalia Partyka w pierwszej rundzie zmierzą się z chińskim duetem Fan Siqi/Liu Weishan (poniedziałek, godz. 19:00). Drugi nasz duet – Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn w pierwszej rundzie ma wolny los.