Mahmound Helmy z Egiptu będzie rywalem Jakuba Dyjasa w drugiej rundzie kwalifikacji turnieju WTT Contender Tunis 2021, który rozpoczął się w niedzielę.

W eliminacjach do turnieju głównego reprezentant Polski rozstawiony jest z numerem drugim. Listę startową kwalifikacji mężczyzn otwiera dobrze znany w naszym kraju Paragwajczyk Marcelo Aguirre, który w przeszłości reprezentował w LOTTO Superlidze barwy Lotto Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz.

Start w Tunezji Jakub Dyjas rozpoczyna od udziału w drugiej rundzie kwalifikacji. Rywalem Polaka w pierwszym meczu będzie zajmujący 331. miejsce w rankingu światowym Egipcjanin Mahmound Helmy, który w pierwszej rundzie okazał się lepszy od Abdelbasseta Chaichiego. Jeśli reprezentantowi Polski uda się pokonać Egipcjanina, to w decydującym meczu o awans do turnieju głównego zmierzy się z lepszym z pary Niagol Stoyanov (Włochy) – Hunor Szocs (Rumunia).

Najwyżej rozstawionymi zawodnikami w WTT Contender Tunis 2021 są Patrick Franziska (Niemcy) wśród mężczyzn oraz Sofia Polcanova (Austria) w gronie kobiet.

Pojedynek Jakuba Dyjasa z Mahmoundem Helmy zostanie rozegrany w poniedziałek o godzinie 19:45 (czasu polskiego).