Pracowity wtorek czeka tenisistki stołowe Mistrzyń Polski KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg i MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn. Zagrają ze sobą 2-krotnie o ligowe punkty.

Do niecodziennego wydarzenia dojdzie 6 kwietnia. Pierwsze spotkanie zespołów z Tarnobrzega (Podkarpackie) i Nadarzyna (Mazowieckie) odbędzie się o g.10:30, a rewanż o 17:30.

W tabeli prowadzą 29-krotne Mistrzynie Polski zawodniczki Enei Siarkopolu, które wywalczyły 41 punktów w 16 spotkaniach. O 2 punkty wyprzedzają SKTS Sochaczew mający jeden mecz rozegrany więcej. Start Spalona Mleczarnia plasuje się na 5 miejscu – 34 pkt w 15 kolejkach.

Drużyna z Nadarzyna zwyciężyła w Ekstraklasie w 2006 roku, przerywając serię złotych medali dla tenisistek z Tarnobrzega.

W obecnym sezonie zdarzyło się już, że KTS Enea Siarkopol rozegrał 3 mecze w 4 dni w lutym oraz 3 spotkania w 3 dni w marcu. Na podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka czekają jeszcze spotkania 9 kwietnia z GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino i 11 kwietnia z JKTS Jastrzębie-Zdrój.

Z kolei walczący o awans do play-off MUKS Start Spalona Mleczarnia, trenowany przez Marcina Kusińskiego, zmierzy się jeszcze z KU AZS UE Wrocław, Bebbetto AZS UJD Częstochowa i Polmlekiem OSiR Lidzbark Warmiński.