Już tylko miesiąc pozostał do światowych, indywidualnych kwalifikacji olimpijskich w Katarze. Na krótkim zgrupowaniu w Grodzisku Mazowieckim wspólnie trenują nasi reprezentanci Marek Badowski i Jakub Dyjas.

– Na co dzień trenuję w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku, a teraz przyjechałem z selekcjonerem Tomaszem Krzeszewskim na kilka dni do Grodziska Mazowieckiego. Tutaj jest bardzo dobra grupa zawodników, potrzebuję też urozmaicenia treningu. Bardzo potrzebne są gry z tak mocnymi tenisistami jak Marek Badowski, Pavel Sirucek czy obrońca Jakub Folwarski i inni – mówi Jakub Dyjas.

Przed Jakubem Dyjasem i Markiem Badowskim bardzo ciężki okres startowy. Najpierw turnieje w Doha, w tym ten najważniejszy – w dniach 14-17 marca kwalifikacje do Igrzysk w Tokio, a następnie mecze w Lotto Superlidze, 89 Indywidualne Mistrzostwa Polski w Hotelu Arłamów. Na kwiecień są zaplanowane w Portualii europejskie eliminacje do IO, zaś w czerwcu odbędą się Mistrzostwa Europy na warszawskim Torwarze.

– Do Kataru wylatuję 24 lutego, a wcześniej czekają mniej jeszcze dwa badania pod kątem koronawirusa. Pierwszy test miałem już dziś wykonany, a drugi na 2 dni przed wylotem. Kolejny natomiast już po przylocie do Doha – powiedział Jakub Dyjas.

W dniach 28 lutego – 6 marca zawodnik Dekorglassu Działdowo zagra w turnieju WTT Middle East Hub – WTT Contender w stolicy Kataru. W dniu 1 marca dołączy do niego Marek Badowski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i obaj wystąpią w WTT Middle East Hub – WTT Star Contender od 6 do 13 marca. Światowe kwalifikacje zaczną się 14 marca.

Już wcześniej awans na Igrzyska Olimpijskie zapewniły sobie nasze panie w składzie Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor. Jeśli nic szczególnego się nie wydarzy, w singlu wystąpią Mistrzyni Europy Li Qian i Natalia Partyka, a w drużynówce – w której skład wchodzi też gra deblowa – dołączy do nich Natalia Bajor.