Wyjazdowym meczem z JKTS-em Jastrzębie-Zdrój rozpoczną drugą rundę Ekstraklasy tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław. Po pierwszej części sezonu zespół z Dolnego Śląska z dorobkiem 24 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

– Cały czas przygotowujemy się we własnej hali. W treningach pomaga nam m.in. Wang Zeng Yi oraz sparingpartnerzy na bardzo dobrym poziomie – mówi Zdzisław Tolksdorf, trener KU AZS UE Wrocław. W pierwszej części rozgrywek prowadzona przez niego drużyna wygrała osiem spotkań i doznała dwóch porażek.

Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej Ekstraklasy kobiet tracą tylko jedno „oczko” do sklasyfikowanej na drugiej pozycji drużyny Bebetto AZS UJD Częstochowa. Akademiczki ze stolicy Dolnego Śląska przed startem drugiej rundy fazy zasadniczej mają ambitne plany i chcą do fazy play off przystąpić z drugiego miejsca.

– Wierzę, że zakończymy rundę zasadniczą na drugiej pozycji. Myślę, że to realny cel. Nie da się ukryć, że duże znaczenie będzie miał rewanżowy mecz z Częstochową, z którą w pierwszej rundzie przegraliśmy 1:3. Ten pierwszy mecz pod Jasną Górą po prostu nam nie wyszedł – dodaje szkoleniowiec KU AZS UE Wrocław. We wspomnianym spotkaniu, jedyny punkt dla wicemistrzyń kraju wywalczyła Natalia Bajor, która w trzech setach uporała się z Roksaną Załomską.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami KU AZS UE Wrocław w pierwszej rundzie były Anna Węgrzyn (9 zwycięstw, 1 porażka) i Natalia Bajor (11 zwycięstw, 3 porażki). Trzecia z podopiecznych Zdzisława Tolksdorfa – Katarzyna Węgrzyn w pierwszej rundzie wygrała 6 z 10 pojedynków. – Praktycznie w każdym spotkaniu Kasia rozpoczynała mecz od konfrontacji z „jedynką” rywalek. Warto jednak zauważyć, że Kasia jaka jedna z nielicznych w pierwszej rundzie ograła niezwykle skuteczną Rumunkę Irinę Ciobanu – zakończył trener wrocławianek.

Pierwsza kolejka rundy rewanżowej Ekstraklasy kobiet została zaplanowana na 22. stycznia 2021 roku.