Wojciech Szymczak (MLKS Piast Kruszwica) i Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) zostali w Grodzisku Mazowieckim mistrzami Polski żaków i żaczek w grze pojedynczej.

W finale gry pojedynczej żaków rozstawiony z numerem „szóstym” Wojciech Szymczak pokonał Kacpra Perkowskiego (UKS ATS Białystok) 3:0 (11:8, 11:7, 13:11). Brązowe medale w Grodzisku Mazowieckim wywalczyli Krzysztof Wnęk (TKS Granit Strzelin) i Samuel Michna (UKS Lis Sierakowice). Największą niespodzianką singlowych zmagań był brak w strefie medalowej turniejowej „jedynki” – Fabiana Sprzączaka (MUKS Start Nadarzyn), którego w ćwierćfinale wyeliminował Kapcer Perkowski.

Dwie najwyżej rozstawione zawodniczki w turnieju – Anna Ulatowska (MKS Wolavia Wołów) i Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) zagrały w finale gry pojedynczej żaczek. Spotkanie w trzech setach rozstrzygnęła na swoją korzyść tenisistka stołowa z Jeżewa, która została mistrzynią kraju. Na najniższym stopniu podium swój start w Grodzisku Mazowieckim zakończyły Emilia Twardawa (Czechowice-Dziedzice) i Agata Krause (MKS Emdek Bydgoszcz).

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski do lat 11 w Grodzisku Mazowieckim rozegrano także turnieje gry podwójnej. W gronie żaczek tytuły mistrzowskie wywalczyły Anna Ulatowska i Katarzyna Rajkowska, a wśród żaków na najwyższym stopniu podium stanęli Samuel Michna i Szymon Flaumenhaft.

Wyniki finałów:

gra pojedyncza żaków:
Kacper Perkowski – Wojciech Szymczak 0:3 (8:11, 7:11, 11:13)

brązowe medale: Krzysztof Wnęk, Samuel Michna

gra pojedyncza żaczek:
Anna Ulatowska – Katarzyna Rajkowska 0:3 (7:11, 7:11, 2:11)

brązowe medale: Emilia Twardawa, Agata Krause

gra podwójna żaków:
Fabian Sprzączak/Aleks Pakuła – Samuel Michna/Szymon Flaumenhaft 1:3 (11:4, 6:11, 10:12, 7:11)

brązowe medale: Kacper Perkowski/Wojciech Szymczak, Jan Mrugała/Krzysztof Wnęk

gra podwójna żaczek:
Anna Ulatowska/Katarzyna Rajkowska – Emilia Twardawa/Maja Łakoma 3:0 (11:5, 11:7, 11:8)

brązowe medale: Emilia Laskowska/Julia Czaja, Lena Rucińska/Aleksandra Makar