Katarzyna Grzybowska-Franc będzie drugą Polką w ostatnich latach, która występować będzie we włoskiej Serie A. Aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Europy w grze pojedynczej poinformowała kilka dni temu o podpisaniu umowy z ASD Tennistavolo Norbello.

Szlaki w lidze włoskiej Katarzynie Grzybowskiej-Franc przetarła Magdalena Sikorska, która w sezonie 2018/2019 także reprezentowała barwy ASD Tennistavolo Norbello. Polka swój jedyny sezon we Włoszech zakończyła na piątym miejscu w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek ligi, ustępując pola tylko Li Xiang (Chiny), Renacie Stribikovej (Czechy), Deborze Vivarelli (Włochy) i Margo Degraef (Belgia). W całych rozgrywkach Sikorska wygrała 22 pojedynki.

– Myślę, że we Włoszech jest trochę niższy poziom niż u nas, jednak jest kilka zawodniczek grających na bardzo dobrym poziomie. Liderką rankingu, gdy ja grałam w drużynie Norbello, była chińska defensorka Li Xiang, która w całym sezonie przegrała tylko jeden pojedynek – mówi Magdalena Sikorska, która minionych rozgrywkach reprezentowała barwy SKTS-u Sochaczew w polskiej Ekstraklasie.

Podczas swojej przygody z ASD Tennistavolo Norbello Sikorska we Włoszech gościła siedmiokrotnie. – Miałam to szczęście, że nie musiałam często podróżować. W sezonie 2018/2019 rozgrywaliśmy dwa mecze dziennie – jeden rano i drugi wieczorem, co dla zawodniczki zagranicznej jest świetnym rozwiązaniem – dodaje Sikorska.

Była już tenisistka stołowa ASD Tennistavolo Norbello przyznaje, że rozgrywki żeńskiej Serie A nie cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. – Liga nie jest popularna wśród Włochów. Pod względem organizacyjnym włoska federacja ma jeszcze dużo do poprawy, ale wszystko zmierzą w dobrym kierunku – informuje Polka.

W sezonie 2020/2021 we włoskiej Serie A zagra sześć drużyn. Oprócz nowego klubu Katarzyny Grzybowskiej-Franc – ASD Tennistavolo Norbello o mistrzowski tytuł powalczą ASD Quattro Mori Cagliari, ASD Tennistavolo Castel Goffredo, ASV Eppan TT Raiffeisen, ASD Polisportiva Bagnolese oraz SSD ARL Anspi Tennistavolo Cortemaggiore.