Zwycięstwo Magdaleny Sikorskiej nad sklasyfikowaną na 81. miejscu na liście światowej Węgierką Szandrą Pergel 3:2 nie pomogło ASD Tennistavolo Norbello w pokonaniu ASV Eppan Tischennis w dziewiątej kolejce włoskiej Serie A (odpowiednik polskiej Ekstraklasy).

Magdalena Sikorska w sezonie 2021/2022 występuje w dwóch klubach – AZS PWSIP Łomża w rodzimej Ekstraklasie oraz ASD Tennistavolo Norbello we włoskiej Serie A. Właśnie w tych drugich rozgrywkach rywalizowała Polka z powodzeniem w miniony weekend.

Zespół Sikorskiej – ASD Tennistavolo Norbello zmierzył się na wyjeździe z trzecią ekipą Serie A – ASD Eppan Tischtennis. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Południowego Tyrolu 4:1. Honorowy punkt dla ekipy z Norbello wywalczyła Magdalena Sikorska, która po tie breaku pokonała Szandrę Pergel 3:2. W drugim swoim pojedynku, Polka uległa Dianie Styhar 1:3.

Porażka z Ukrainką była dla Magdaleny Sikorskiej pierwszą w sezonie 2021/2022 we włoskiej Serie A. W najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech Polka wygrała pięć spotkań i doznała jednej porażki. W rankingu najlepiej punktujących zawodniczek w całych rozgrywkach Sikorska zajmuje ósme miejsce. Prowadzi Maria Xiao, przed Aną Tofant, Yang Xiaoxin i Tijaną Jokic.

W tabeli włoskiej Serie A przewodzi Tennistavolo Castelgoffredo, który wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane są Paninolab Bagnolese ASD, ASV Eppan Tichtennis i ASD Tennistavolo Norbello. W najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech rywalizuje osiem zespołów.