Po pięć-sześć godzin codziennie trenują w Chengdu Polacy przygotowujący się do zbliżających się Igrzysk Europejskich. W Mińsku wystąpi pięcioro biało-czerwony: Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor oraz Jakub Dyjas i Marek Badowski.

Od kilku tygodni Polacy przebywają w Chinach. Jako pierwsi do Azji dotarli Patryk Zatówka, Konrad Kulpa, Agata Zakrzewska, Julia Ślązak i Kinga Stefańska, a później dołączyli – po finałach polskiej superligi i niemieckiej Bundesligi oraz Pucharu Polski kobiet, a także turnieju World Tour juniorów we Władysławowie – mistrzyni Europy Li Qian, Bajor, Partyka, siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn, Dyjas, Badowski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Szymon Kolasa.

– Trenujemy dwa, niekiedy trzy razy dziennie. Dwa podstawowe treningi zajmują około pięciu godzin, a czasem serwujemy dodatkowo wieczorem około godziny. Za sparingpartnerów mamy kilku zawodników reprezentujących kilka prowincji, m.in. Syczuan – poinformował trener męskiej reprezentacji Tomasz Krzeszewski. Ze szkoleniowców są również Zbigniew Nęcek i Patryk Jendrzejewski.

W ramach przygotowań do Igrzysk Europejskich Li Qian, Bajor, Partyka, Dyjas, Badowski i Zatówka wystąpią w dniach 12-16 czerwca w japońskim Sapporo w turnieju najwyższej rangi – World Tour Platinum.

– Do zawodów w Mińsku na Białorusi zakwalifikowali się Dyjas, Li Qian, Partyka, Bajor i jako ostatni Badowski. W singlu wystąpią: Li Qian i Partyka, do których w drużynie dołączy Bajor, a także Dyjas i Badowski. W mikście parę utworzą Partyka i Dyjas – powiedział dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel.