Po blisko 170-minutowym boju tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przegrali z Borussią Duesseldorf 2:3 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wydarzeniem spotkania było zwycięstwo nastoletniego Miłosza Redzimskiego z legendą światowego tenisa stołowego – Timo Bollem!

Czwartkowy mecz w hali przy ulicy Westfala w Grodzisku Mazowieckim znakomicie otworzył się dla gospodarzy. W premierowej grze wicemistrz Świata kadetów w grze pojedynczej – Miłosz Redzimski pokonał wielokrotnego mistrza Europy seniorów – Timo Bolla!

Przyjezdni szybko doprowadzili jednak do remisu za sprawą Antona Kallberga. Szwed, który jest aktualnie liderem rankingu najskuteczniejszych zawodników w niemieckiej Bundeslidze (bilans 6:0), nie miał problemów z pokonaniem Michała Gawlasa.

Porażka w drugim pojedynku wieczoru nie podziałała jednak negatywnie na podpopiecznych Tomasza Redzimskiego. Dartom Bogorię w starciu „trójek” na ponowne prowadzenie wyprowadził Panagiotis Gionis. Grecki defensor sprawił mnóstwo radości grodziskim kibicom, wygrywając z aktualnym mistrzem Europy w grze pojedynczej i srebrnym medalistą ostatnich Drużynowych Mistrzostw Świata – Qiu Dangiem.

Triumf Greka nad Niemcem był jednak ostatnim zanotowanym przez zawodników gospodarzy w czwartkowy wieczór. W kolejnym starciach swoje konfrontacje przegrali nastoletni Miłosz Redzimski i Michał Gawlas. Pierwszy uległ Kallbergowi, a drugi musiał uznać wyższość Bolla.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Champions League zespół trenera Tomasza Redzimskiego ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. – Borussia Duesseldorf 2:3
Miłosz Redzimski – Timo Boll 3:1 (11:7, 8:11, 14:12, 11:5)
Michał Gawlas – Anton Kallberg 0:3 (6:11, 9:11, 5:11)
Panagiotis Gionis – Qiu Dang 3:1 (11:7, 3:11, 12:10, 11:9)
Miłosz Redzimski – Anton Kallberg 1:3 (8:11, 3:11, 11:9, 5:11)
Michał Gawlas – Timo Boll 0:3 (7:11, 6:11, 6:11)