W najbliższy wtorek w Düsseldorfie rozpoczyna się trzeci w tym sezonie turniej z cyklu WTT Feeder rozgrywany w tej niemieckiej miejscowości. W imprezie udział weźmie siedmioro biało-czerwonych.

W kwalifikacjach gry pojedynczej zagra czworo Polaków. Miłosz Redzimski w drugiej rundzie eliminacji zmierzy się z Kazachem Timofeyem Gerassimenko (wtorek, godz. 16:30).

W pierwszej rundzie kwalifikacji w grze pojedynczej kobiet wystąpią Magdalena Sikorska (zagra z Huang Yu-Wen z Tajwanu we wtorek o godzinie 10:10) i Katarzyna Węgrzyn (zmierzy się z Ece Harac z Turcji we wtorek o godzinie 10:10). Z kolei od drugiej rundy kwalifikacje rozpocznie Anna Węgrzyn. Jej przeciwniczka nie jest jeszcze znana.

Troje biało-czerwonych – Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Natalia Bajor z racji rozstawienia mają zapewniony udział w głównej drabince turnieju WTT Feeder Düsseldorf III w grze pojedynczej.

Oprócz zmagań w grze pojedynczej nasi reprezentanci zagrają także w turniejach gry podwójnej i mieszanej. W tej pierwszej konkurencji w turnieju głównym wystąpią Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn. Z kolei w pierwszej rundzie głównej drabinki miksta zagrają Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.