Wang Zeng Yi przygotowuje się do startu nowego sezonu LOTTO Superligi. Zespół byłego reprezentanta Polski – Dojlidy Białystok na inaugurację rozgrywek zmierzy się we własnej hali z Poltarex Pogonią Lębork.

Popularny „Wandżi” do rozgrywek przygotowuje się we Wrocławiu, gdzie ćwiczy m.in. z zawodniczkami KU AZS UE Wrocław. – Do sezonu przygotowuję się we Wrocławiu na Uniwersytecie Ekonomicznym wspólnie z zawodniczkami występującymi w ekstraklasie. Pomagam im także w treningu. Głównie skupiamy się na treningu technicznym i analizie gry – mówi Wang Zeng Yi.

W porównaniu do poprzedniego sezonu w zestawieniu Dojlid Białystok doszło do jednej roszady. W miejsce Przemysława Walaszka klub pozyskał Aleksandra Khanina. – Wydaje mi się, że jesteśmy mocniejszą drużyną niż w poprzednim sezonie. Cieszę się, że Khanin wrócił do nas. Uważam, że jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem niż 2-3 sezony temu – dodaje „Wandżi”.

Niezwykle lubiany w Polsce Wang Zeng Yi od wielu lat związany jest z naszym krajem. Gracz klubu z Podlasia ciągle jednak śledzi to, co dzieję się w Chinach, państwie w którym się wychował. W ostatnich tygodniach pandemia koronawirusa mocno przystopowała w Państwie Środka, co pozwoliło wrócić tenisistom stołowym z tego kraju do treningów. – W Chinach są już rozgrywane treningi i turnieje. Odbywa się także coraz więcej imprez dla amatorów. To dobry znak, tym bardziej, że w Wuhan świętowano ostatnio tydzień bez zakażenia koronawirusem – informuje złoty medalista Mistrzostw Europy w grze podwójnej.

Okres wakacyjny był dla „Wandżiego” dość pechowy. Zawodnik białostockiego klubu złamał lewą rękę i nie mógł w pełni poświęcić się przygotowaniom do nowego sezonu. Jednak jak sam zapewnia, już wszystko jest w porządku i nie może się doczekać startu LOTTO Superligi.