Zwycięstwem Wanessy Kulczyckiej (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) i Patryka Żyworonka (ZKS Zielona Góra) zakończył się rozgrywany w Gliwicach pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym.

W finałowym spotkaniu w gronie młodzików zmierzyli się dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści stołowi w imprezie – Patryk Żyworonek i Aleks Pakuła (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Zwyciężył ten pierwszy 3:0 (11:9, 11:6, 12:10).

Podium rywalizacji młodzików uzupełnili Samuel Michna (UKS Lis Sierakowice) i Piotr Szary (MKS Czechowice-Dziedzice). Ten drugi do turnieju przystępował z dwunastym numerem startowym, a jego awans do strefy medalowej należy uznać za niespodziankę.

W gronie młodziczek nie miała sobie równych Wanessa Kulczycka z Gorzovii Gorzów Wielkopolski. Mistrzyni Polski żaczek w finałowym starciu wygrała z rozstawioną z „jedynką” Katarzyną Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) 3:1 (11:7, 11:7, 3:11, 13:11).

Zmagania w Gliwicach na najniższym stopniu podium zakończyły Anna Ulatowska (Wolavia Wołów) i rozstawiona z numerem „14” Zuzanna Piekarczyk (MKS Skawa Wadowice).

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-mlodzikow-21-22