Ósma drużyna 1. ligi kobiet w grupie południowej – Gorce Nowy Targ przygotowuje się do nowego sezonu. Ekipa z Małopolski przebywa aktualnie na obozie w Gdyni.

– Do 15. sierpnia mamy czas na skompletowanie zespołu. Wszystko wskazuje na to, że w drużynie dojdzie do „kosmetycznych” zmian – mówi Tomasz Klag, trener 1-ligowca z Nowego Targu. Klub od kilku sezonów w rozgrywkach drużynowych stawia na swoje wychowanki. – Filozofia klubu jest taka, aby dawać szanse młodym zawodniczkom i nie zamierzamy tego zmieniać. Zresztą nasz budżet nie pozwala nam na spektakularne ruchy transferowe – dodaje szkoleniowiec małopolskiej drużyny.

W minionym sezonie Gorce Nowy Targ zajęły ósme miejsce w 1. lidze grupie południowej. W całych rozgrywkach ekipa Tomasza Klaga wygrała pięć spotkań, jeden mecz zremisowała i doznała dziewięciu porażek. W końcowej klasyfikacji Gorce o trzy „oczka” wyprzedziły dziewiątą w ligowej tabeli Broń Radom oraz o siedem punktów AZS PWSZ Nysa. – Po dobrym starcie ligi, z tygodnia na tydzień grało nam się ciężej. Utrzymaliśmy się w 1. lidze trochę szczęśliwie – opowiada Klag.

Najlepiej punktującą tenisistką stołową zespołu z Nowego Targu w poprzednim sezonie była 17-letnia Zuzanna Kowalczyk, która wygrała 18 z 30 pojedynków. To właśnie Kowalczyk oraz Aleksandra Garb, Anna Cyrwus i Kamila Małysiak będą tworzyły skład drużyny także w sezonie 2020/2021. – Stawiamy na młode zawodniczki. Być może dołączy do nas także nowa twarz, ale nie chciałbym na razie zdradzać szczegółów. Z pewnością szanse na pokazanie się w 1. lidze otrzymają także debiutantki – zakończył Tomasz Klag.