ZSN Start Skierniewice w klasach 1-5 i 6-7, ZSR Start Zielona Góra w klasie 8 i klasach 9-10 i Start Gorzów Wielkopolski w klasie 11 zostali drużynowymi mistrzami Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Turniej w weekend odbył się w Wiśle.

Niepełnosprawni tenisiści stołowi w Wiśle rywalizowali o medale krajowego czempionatu w w pięciu klasach. W klasach 1-5 złotymi medalistami zostali przedstawiciele ZSN-u Start Skierniewice (Sławomir Przybysz i Michał Czułek), którzy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili IKS Jezioro Tarnobrzeg i WZSN Start Wrocław. Zawodnicy ZSN-u Start Skierniewice (Michał Deiglser i Wojciech Wlazło) wygrali także zmagania w klasach 6-7.

W najliczniejszej klasie – 8, pierwsze miejsce zajął zespół ZSR Start Zielona Góra (Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki i Tomasz Mika). Przedstawiciele klubu z Ziemi Lubuskiej wygrali także rywalizację w klasach 9-10 (zespół zielonogórski tworzyli Igor Misztal i Hubert Morusiewicz). W klasie 11 nie miał sobie równych inny przedstawiciel województwa lubuskiego – Start Gorzów Wielkopolski I (Damian Fira, Marek Chybiński).

– W miniony weekend w Wiśle odbyły się zaległe Drużynowe Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych. Turniej został przeprowadzony zgodnie z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19. Ostatni kwartał 2020 roku obfituje w wiele imprez dla osób niepełnosprawnych. Praktycznie co tydzień mamy zawody ogólnopolskie. Liczę, że sytuacja związana z koronawirusem pozwoli nam na rozegranie drugiego i trzeciego turnieju z cyklu Grand Prix Polski – mówi Marek Biernat, jeden z trenerów reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.

Turniej w Wiśle został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.