Mistrzyni Polski Antonina Szymańska i wicemistrz kraju Tomasz Lewandowski zapowiedzieli start w 7. Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Tenisa Stołowego im. Patryka Lebek, który w nocy z 21 na 22 grudnia zostanie rozegrany w Częstochowie. Do gry zgłosiła się rekordowa liczba, blisko 350 uczestników. To z pewnością jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na tenis stołowy w Polsce. Już po raz siódmy do Częstochowy zjadą czołowi polscy zawodowcy i mnóstwo amatorów.

Jak sama nazwa wskazuje, turniej odbywa się o bardzo nietypowej porze, jak na zawody sportowe – początek rozgrywek zaplanowano na godzinę 19:30, a zakończenie turnieju planuje się na około 8:00 nad ranem. Oprócz umiejętności pingpongowych liczyć się zatem będzie także odporność na sen.

Warto się zmobilizować, bo w Częstochowie będzie o co grać. Zawody zostały podzielone na sześć kategorii. Uczestnicy turnieju open staną przed niecodzienną szansą zweryfikowania własnych umiejętności przy stole, w starciu m.in. z Antoniną Szymańską oraz Tomaszem Lewandowskim – czołowymi postaciami Ekstraklasy Kobiet i Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Obecność większej liczby zawodowców gwarantuje przyzwoita pula nagród, wynosząca aż 5000 złotych.

Organizatorzy ponownie szykują jeszcze jedną rozgrywkę. Podczas Maratonu każdy będzie mógł bowiem sprawdzić, jak mocno potrafi uderzyć celuloidową piłeczkę. W czasie turnieju odbędzie się próba pobicia rekordu Polski w szybkości jej lotu. Dotychczasowym posiadaczem najlepszego wyniku jest Lewandowski, który backhandowym uderzeniem zbił piłeczkę z prędkością 112 km/h.

Impreza zostanie rozegrana w nocy z 21 na 22 grudnia w Hali Sportowo – Widowiskowej „Polonia” w Częstochowie, przy ul. Dekabrystów 43. Patronem turnieju jest zmarły tragicznie w 2009 roku, częstochowski pingpongista Patryk Lebek. Więcej szczegółów znaleźć można na profilu facebookowym Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu.