W COS – OPO „Cetniewo” we Władysławowie rozpoczęło się dzisiaj ostatnie krajowe zgrupowanie tenisistek stołowych i tenisistów stołowych przed Indywidualnymi Mistrzostwami Europy w Monachium (13 – 21 sierpnia). W środę, 27 lipca kadra mężczyzn zagra towarzyski mecz z Czechami.

– Na obozie są Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski i Artur Grela oraz sparingpartnerzy Patryk Chojnowski i Mołdawianin Vladislav Ursu. Trenują z nami zawodnicy reprezentacji Czech, a są to Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský, Pavel Širuček, Jiří Martinko, Tomas Martinko i David Reitšpies – mówi Tomasz Krzeszewskiej, trener męskiej reprezentacji Polski.

Obie reprezentacje przygotowują się do ME, które za niespełna 3 tygodnie rozpoczną się w Niemczech. – W środę rozegramy sparingowe spotkanie z Czechami. To będzie ciekawy sprawdzian aktualnej formy – dodał szkoleniowiec.

Z wymienionej grupy zawodników, w składzie na Mistrzostwa Europy są Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, a rezerwowym jest Artur Grela.

Z kolei w kobiecej reprezentacji na ME, prowadzonej od niedawna przez trenera Marcina Kusińskiego, znalazły się Natalia Bajor, Natalia Partyka, Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn.

– Oprócz nich w zgrupowaniu we Władysławowie uczestniczą Dominika Wołowiec, Paulina Krzysiek, Katarzyna Ślifirczyk, Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Wiktoria Wróbel – powiedział Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Sportowego.

Na początku sierpnia polskie tenisistki stołowe wyjeżdżają na turniej WTT Contender do Tunisu, a nasi tenisiści stołowi wezmą udział w międzynarodowym zgrupowaniu w Saarbrucken.