Jutro, tj. 21 lipca o g. 18:00 w Tokio (11:00 w Warszawie) przeprowadzone zostanie losowanie olimpijskiego turnieju tenisistek stołowych. Na Igrzyskach zagrają trzy polskie zawodniczki – Mistrzyni Europy w singlu z 2018 roku Li Qian, Natalia Partyka i Natalia Bajor. Głównym trenerem Biało-Czerwonych jest Zbigniew Nęcek.

– Oczywiście każdy wynik losowania przyjmiemy z pokorą, ale trzymamy kciuki za to, aby los był przychylny – mówi Zbigniew Nęcek, któremu w pracy pomaga asystentka i sparingpartnerka Kinga Stefańska.

Zawody olimpijskie rozpoczną się w sobotę, 24 lipca i tego dnia zagra Natalia Partyka. Następnego dnia do rywalizacji przystąpi Li Qian. Turniej w grze pojedynczej kobiet i mężczyzn oraz grze mieszanej rozgrywany będzie do 30 lipca. Najwcześniej medale zostaną rozdane w mikście – w poniedziałek, 26 lipca.

Zmagania w singlu kobiet zakończą się w czwartek, 29 lipca, zaś w singlu mężczyzn w piątek, 30 lipca. Zawody będą rozgrywane w hali Tokyo Metropolitan Gymnasium.

Turniej drużynowy z udziałem Li Qian, Natalii Partyki i Natalii Bajor zacznie się 1 sierpnia i zakończy 5 sierpnia. Mężczyźni mecze o złoty i brązowy medal mają zaplanowane na 6 sierpnia.

Reprezentantki Polski grają w Igrzyskach Olimpijskich do 2008 roku, tj. zawodów w Pekinie. Już po raz 4 w zmaganiach olimpijskich uczestniczyć będą Li Qian i Natalia Partyka, a debiutantką jest Natalia Bajor. Wcześniej w Igrzyskach grały także Xu Jie i Katarzyna Grzybowska (dziś Grzybowska-Franc).