W najbliższą środę, 8 grudnia 7-krotny Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wyjeżdża do Portugalii na turnieju Pucharu Europy ETTU. Na miejscu w Vila Nova de Gaia do zespołu dołączy bardzo dobrze spisujący się w Mistrzostwach Świata Kadetów 15-letni Miłosz Redzimski.

– Udajemy się do Portugalii w składzie: Pavel Sirucek, Marek Badowski, Sun Shiyu. Będzie z nami także Miłosz Redzimski, który uczestniczy w Mistrzostwach Świata – mówi trener Tomasz Redzimski.

Przeciwnikami Dartomu Bogorii w walce o awans do ćwierćfinału Pucharu Europy ETTU będą drużyny z Czech i Austrii – HB Ostrov Havlickuv Brod (Tomas Tregler, Michal Obeslo, Dmitrij Prokopcov, Radek Skala) i UTTC Stockerau (Weixing Chen, David Serdaroglu, Maciej Kołodziejczyk, Oleksandr Didukh).

– Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja trzech wyrównanych zespołów. Jeśli zagramy na swoim wysokim poziomie, to awans do rundy pucharowej, czyli zajęcie miejsc 1-2, jest w naszym zasięgu. Wiemy jednak, że Czesi mają solidny skład i zawodników z międzynarodowym doświadczeniem, zaś Austriacy też potrafią zmobilizować się na mecze o stawkę, a w tej ekipie są m.in. były i aktualny reprezentant kraju, tj. Weixing Chen i David Serdarogulu – powiedział szkoleniowiec Dartomu Bogorii.
Być może dojdzie do gry 15-letniego Miłosza Redzimskiego z blisko 50-letnim, ale wciąż potrafiącym grać na dobrym poziomie Wexing Chenem.

– Miłosz pokazał w spotkaniu z Koreańczykiem Kang Dongsoo, że umie grać z obrońcami i jest w stanie z nimi wygrywać. Cieszę się, że Marek Badowski zaprezentował dobry poziom w Indywidualnych Mistrzostwach Świata, a do treningów wrócił po 3-miesięcznej przerwie Pavel Sirucek. Z pewnością forma Pavla będzie dużą niewiadomą. Mamy w składzie również leworęcznego Sun Shiyu i sprawdzam, który z rywali mógłby mieć najwięcej trudności w rywalizacji przeciwko Chińczykowi – dodał Tomasz Redzimski.

W sezonie 2012-13 Dartom Bogoria zajął 2 miejsce w Pucharze Europy ETTU, dwa lata później ten sukces powtórzyła Olimpia Unia Grudziądz, a w edycji 2017-18 zwyciężył Dekorglass Działdowo.