W rozegranym awansem spotkaniu 18. kolejki Ekstraklasy kobiet, SKTS Sochaczew pewnie pokonał we własnej hali Polmlek OSIR Lidzbark Warmiński 3:0. Dzięki tej wygranej drużyna Bronisława Gawrylczyka awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Starcie ekip, które w tym sezonie mają dwa różne cele, od początku do końca należało do zespołu z Mazowsza. Niedzielny mecz w dobrym stylu otworzyła dla SKTS-u Irina Ciobanu. Rumunka w trzech setach pokonała Zuzannę Pawelec. Dla jedynej zagranicznej zawodniczki w talii Bronisława Gawrylczyka była to już 17. wygrana w sezonie. Więcej zwycięstw na swoim koncie mają tylko Tetyana Bilenko (Bebetto AZS UJD Częstochowa, 19) i Tatiana Kukulkova (Gotyk Toruń, 18).

Prowadzenie sochaczewianek podwyższyła Magdalena Sikorska, która wygrała z mistrzynią Polski młodziczek – Natalią Bogdanowicz 3:1. Triumf drużyny z Mazowsza w starciu z Polmlekiem OSIR Lidzbark Warmiński przypieczętowała Daria Łuczakowska, ogrywając Aleksandrę Michalak 3:0.

Po niedzielnym meczu dorobek punktowy SKTS Sochaczew powiększył się do 36 „oczek”. Zespół Bronisława Gawrylczyka ma aktualnie nie tylko najwięcej zdobytych punktów, ale także najwięcej rozegranych spotkań. Sochaczewianki w sezonie 2020/2021 wzięły udział w 15 meczach, z których 11 rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Aż 25 punktów mniej mają na swoim koncie tenisistki stołowe Polmleku OSIR Lidzbark Warmiński. Zespół z Warmii i Mazur nadal zajmuje dziewiąte miejsce i pozostaje w strefie spadkowej Ekstraklasy kobiet.

Przed nami kilkudniowa przerwa w rozgrywkach. Najbliższe spotkania w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego kobiet zaplanowano na 22-23 lutego.

SKTS Sochaczew – Polmlek OSIR Lidzbark Warmiński 3:0
Irina Ciobanu – Zuzanna Pawelec 3:0
Magdalena Sikorska – Natalia Bogdanowicz 3:1
Daria Łuczakowska – Aleksandra Michalak 3:0