Od wtorku, 23 listopada Biało-Czerwoni uczestniczyć będą w Mistrzostwach Świata Seniorów w Houston (USA). Natomiast w przyszłym tygodniu, tj. 2 grudnia w Vila Nova de Gaia (Portugalia) nasi reprezentanci rozpoczną rywalizację w MŚ Juniorów i Kadetów. W składzie jest 4 polskich zawodników, a kadrę narodową poprowadzi trener Patryk Jendrzejewski.

– MŚ U-19 i U-15 nie są imprezą otwartą dla wszystkich. Trzeba się zakwalifikować na podstawie wyników z Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów, bądź z rankingu światowego. Na ME uzyskaliśmy kwalifikację do turnieju drużynowego i indywidualnego U-19 oraz turnieju indywidualnego U-15 – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Z reprezentacji Polski zakwalifikowali się: Mistrzowie Europy Juniorów w drużynie (trener Patryk Jendrzejewski powołał Samuela Kulczyckiego, Macieja Kubika, Miłosza Redzimskiego i Szymona Kolasę), Samuel Kulczycki jako Wicemistrz Europy w singlu oraz Maciej Kubik i Miłosz Redzimski z rankingu.

Polacy wyjeżdżają do Portugalii we wtorek, 30 listopada, a sztab trenersko-medyczny tworzą Patryk Jendrzejewski i fizjoterapeuta Michał Araźny.

W singlu w gronie juniorów są Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, a wśród kadetów Miłosz Redzimski. W deblu U-19 zagrają Mistrzowie Europy (Juniorów) Samuel Kulczycki/Maciej Kubik oraz w U-15 Miłosz Redzimski i Hindus Preyesh Raj Suresh.

– W mikście juniorów Samuel Kulczycki zagra z Francuzką Prithiką Pavade, Maciej Kubik z Turczynką Ece Harac i w kadetach Miłosz Redzimski z Niemką Mia Griesel – dodał Stefan Dryszel.

Losowanie wszystkich konkurencji odbędzie się 30 listopada. W juniorach mogą występować zawodniczki i zawodnicy urodzeni w 2002 r i później, a w kadetach w 2006 roku i później.