W poniedziałek, 12 grudnia o 13:00 w siedzibie Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU) odbędzie się losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Tytułu najlepszej drużyny broni prowadzony przez trenera Zbigniewa Nęcka KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Polski zespół zwyciężył w prestiżowych rozgrywkach w 2019 i 2022 roku, a w tym sezonie w spektakularny sposób awansował do 1/4 finału. Enea Siarkopol wygrał wszystkie 4 mecze grupowe po 3:0, pokonując francuski Etival Clairefontaine ASRTT i hiszpański Tecnigen Linares.

W ćwierćfinale, poza obrońcą trofeum z Tarnobrzega, są następujące kluby: UCAM Cartagena T.M (Hiszpania), Linz AG Froschberg (Austria), Metz TT, Etival Clairefontaine ASRTT, Saint-Quentin TT (wszystkie Francja), TTC Berlin eastside (Niemcy), TTC Novi Sad (Serbia).

W kadrze 30-krotnych Mistrzyń Polski, zgłoszonej do ETTU, są Han Ying, Elizabeta Samara, Yang Xiaoxin, Fu Yu, Li Qian, Natalia Bajor, Kinga Stefańska, Agata Zakrzewska.

W finale Ligi Mistrzyń w 2019 roku tenisistki stołowe z Tarnobrzega okazały się lepsze od Dr. Časl Zagrzeb, a w 2022 roku pokonały TTC Berlin Eastside. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka grały w finale także w 2016 i 2017 roku.

W męskiej Lidze Mistrzów w tym sezonie obowiązują inne przepisy, tzn. nie ma ćwierćfinałów, a zwycięzcy grup awansują do półfinałów. Już za kilka dni decydujące spotkania czekają Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo.

W 1/4 finału Pucharu Europy jest LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, a w II rundzie Europe Trophy – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.