W najbliższy piątek zainaugurowana zostanie runda rewanżowa w Ekstraklasie kobiet. Najciekawiej zapowiada się starcie w Nadarzynie, gdzie zajmujący aktualnie piąte miejsce Start Spalona Mleczarnia zmierzy się z debiutującym w najwyższej klasie rozgrywkowej Gotykiem Toruń.

Przed piątkowym spotkanie obydwie drużyny w ligowej tabeli dzieli różnica sześciu „oczek” na korzyść nadarzynianek. Start Spalona Mleczarnia w pierwszej rundzie triumfował w sześciu z dziewięciu spotkań, z kolei zespół z Grodu Mikołaja Kopernika wygrał dotychczas cztery spotkania i doznał sześciu porażek. Zdecydowaną liderką ekipy Kazimierza Wiszowatego jest Słowaczka Tatiana Kukulkova, która w rundzie jesiennej zapisała na swoim koncie dwanaście triumfów. W pierwszej konfrontacji klubów z Torunia i Nadarzyna to właśnie 21-letnia Kukulkova była autorką honorowego zwycięstwa w szeregach Gotyka. Liderka beniaminka w czterech setach ograła Katarzynę Ślifirczyk.

W Białymstoku dojdzie do starcia zespołów z dolnej części tabeli. Asterm Dojlidy, które po pierwszej rundzie zajmują bezpieczne szóste miejsce w tabeli podejmą walczący o utrzymanie w „elicie” Polmlek OSIR Lidzbark Warmiński. Pojedynek obydwu zespołów w pierwszej rundzie był bardzo zacięty i emocjonujący. Faworyzowane białostocczanki triumf na Warmii i Mazurach zapewniły sobie dopiero w ostatniej grze wieczoru, w której Kamila Gryko pokonała Zuzannę Pawelec

Zdecydowanymi faworytkami pierwszych spotkań w 2021 roku są tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław i SKTS-u Sochaczew. Wrocławianki zagrają w Jastrzębiu-Zdroju z zajmującym dziesiątą pozycję w tabeli JKTS-em, a sochaczewianki czeka wyjazdowa wyprawa do Luzina na mecz z „czerwoną latarnią” Ektraklasy – GOSRIT-em Energą Mar-Bruk ZRB.

Ostatni, piąty mecz 11 kolejki pomiędzy AZS-em PWSIP Metal-Technik Łomża a Bebetto AZS UJD Częstochowa został przełożony na luty.

Plan 11. kolejki:

JKTS Jastrzębie-Zdrój – KU AZS UE Wrocław
(22-01-2021, g. 18:00)

GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino – SKTS Sochaczew
(22-01-2021, g. 18:00)

KU AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża – BEBETTO AZS UJD Częstochowa
(10-02-2021, g. 18:00)

ASTERM DOJLIDY Białystok – POLMLEK OSIR Lidzbark Warmiński
(22-01-2021, g. 14:00)

MUKS START SPALONA MLECZARNIA Nadarzyn – KS GOTYK Toruń
(22-01-2021, g. 15:00)