W piątkowe popołudnie rozpocznie się rywalizacja w barażach o awans do LOTTO Superligi mężczyzn. Szansę na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej mają cztery zespoły: KTS Gliwice, ZKS Palmiarnia Zielona Góra I, UKS Villa Verde Olesno i KS Darz Bór Karnieszewice.

W piątek w pierwszej parze barażowej zmierzą się UKS Villa Verde Olesno i Darz Bór Karnieszewice. W rundzie zasadniczej 1-ligowych zmagań lepiej zaprezentowali się tenisiści stołowi z Olesna, którzy wygrali rywalizację w grupie południowej. Villa Verde z 18 spotkań przegrała tylko raz – w ostatniej serii spotkań z Polonią Kielce 4:6. Pingpongiści z Karnieszewic z kolei zajęli drugie miejsce w grupie północnej.

W drugim dwumeczu barażowym zmierzą się Palmiarnia Zielona Góra, która doskonale zna smak gry w LOTTO Superlidze, i KTS Gliwice. Zielonogórzanie są jedynym zespołem na 1-ligowym froncie, który nie zaznał w sezonie zasadniczym goryczy porażki. Ekipa z Winnego Grodu wygrała 17 z 18 spotkań i zanotowała tylko jeden remis. Gliwiczanie z kolei zapisali na swoim koncie 15 zwycięstw i doznali trzech porażek.

Pierwsze spotkanie w konfrontacji Olesna z Karnieszewicami zaplanowano na 20. maja, natomiast premierowe starcie KTS-u Gliwice z Palmiarnią Zielona Góra odbędzie się 4. czerwca. Rewanżowe mecze zostaną rozegrano odpowiednio 5. czerwca i 10. czerwca. Do LOTTO Superligi awansują triumfatorzy dwumeczów barażowych.

Plan spotkań barażowych o awans do LOTTO Superligi mężczyzn:

20-05-2022 (g. 16:00) UKS Villa Verde Olesno – KS Darz Bór Karnieszewice
04-06-2022 (g. 18:00) KTS Gliwice – ZKS Palmiarnia Zielona Góra I
05-06-2022 (g. 16:00) KS Darz Bór Karnieszewice – UKS Villa Verde Olesno
10-06-2022 (g. 16:00) ZKS Palmiarnia Zielona Góra I – KTS Gliwice