14 kwietnia o g. 18:00 odbędą się ostatnie dwa mecze sezonu zasadniczego kobiecej Ekstraklasy. W Częstochowie Bebetto AZS UJD zagra ze Startem Nadarzyn, a z kolei JKTS Jastrzębie-Zdrój spotka się z KU AZS ANS Łomża. Bardzo ciekawie tego dnia zapowiada się też przedostatnia kolejka w męskiej LOTTO Superlidze.

W rywalizacji tenisistek stołowych awans do półfinału play-off mają zapewnione: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, SKTS Sochaczew, broniący tytułu KU AZS UE Wrocław i Bebetto AZS UJD. Jeśli częstochowianki wygrają w piątek, przy równej liczbie punktów awansują na 3 miejsce, bowiem mają lepszy bilans bezpośrednich gier z Mistrzyniami Polski – 2:3, 3:1.

Półfinały są zaplanowane na 2 maja i 4 maja. Tarnobrzeżanki zagrają z klubem z 4 pozycji, a sochaczewianki z zespołem z 3 lokaty.

Finałowe spotkania odbędą się 6 maja i 8 maja.

Harmonogram gier:

piątek, 14 kwietnia
18:00 Bebetto AZS UJD Częstochowa (4 miejsce) – Start Nadarzyn (5)
18:00 JKTS Jastrzębie-Zdrój (9) – KU AZS ANS Łomża (8)

W decydującą fazę wchodzą rozgrywki LOTTO Superligi. W piątek rozegranych zostanie 6 meczów – po 3 w Grupach Mistrzowskiej (miejsca 1-7) i Spadkowej (8-14). Zakończenie w niedzielę, 16 kwietnia.

Wszystkie drużyny z mocniejszej grupy mają zagwarantowany start w ćwierćfinale play-off (21.04 i 23.04), a walka toczy się o rozstawienie. Liderem jest Dekorglass Działdowo, a o miejsca 2-4 rywalizują Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, obrońca tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i wicemistrz kraju – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Matematyczne szanse na poprawienie 5 pozycji ma Oxynet Jarosław.

Z kolei AZS AWFiS Balta Gdańsk jest 6, a Olimpia-Unia Grudziądz 7. Te kluby mają po 24 pkt, ale pingpongistom z Grudziądza pozostało jedno spotkanie, gdańszczanom dwa.

Pasjonująco zapowiada się końcówka rundy w Grupie Spadkowej. W tym momencie pewne utrzymania są Akademia Zamojska, Petralana TTS Polonia Bytom, Palmiarnia Zielona Góra, dodatkowo zamościanie awansowaliby do play-off. Na miejscach spadkowych (10, 11) znajdują się Energa Manekin Toruń i SBR Dojlidy Białystok, ale w obu klubach zapowiadają walkę o każdą piłkę w piątek i niedzielę.

Już wcześniej z LOTTO Superligą pożegnały się UKS Villa Verde Olesno i Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

14 kwietnia szczególnie interesująco zapowiadają się mecze w Białymstoku i Toruniu, a z kolei Palmiarnia jest zdecydowanym faworytem spotkania z klubem z Olesna.

Harmonogram gier:

piątek, 14 kwietnia:
18:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS AWFiS Balta Gdańsk (Grupa Mistrzowska)
18:00 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (Grupa Mistrzowska)
18:00 Dekorglass Działdowo – Oxynet Jarosław (Grupa Mistrzowska)
18:00 SBR Dojlidy Białystok – Akademia Zamojska Zamość (Grupa Spadkowa)
18:00 Palmiarnia Zielona Góra – Villa Verde Olesno (Grupa Spadkowa)
18:00 Energa Manekin Toruń – Petralana TTS Polonia Bytom (Grupa Spadkowa)