Dwa awanse – jeden do Ekstraklasy a drugi do 1. ligi kobiet oraz srebrny medal w Drużynowym Pucharze Polski kobiet – to najważniejsze osiągnięcia tenisistek stołowych English Perfect KS AZS UWM Olsztyn w minionym sezonie. – W skali od 1 do 10 wystawiłbym nam takie mocne 8,5 – mówi Michał Ogrodniczak, prezes klubu z Warmii i Mazur.

W minionych rozgrywkach olsztynianki imponowały przy 1-ligowych stołach. Tenisistki stołowe English Perfect KS AZS UWM najpierw z dużą przewagą wygrały rywalizację w grupie północnej, a następnie w barażach pewnie ograły Skarbek Tarnowskie Góry. W składzie pierwszej drużyny z Olsztyna w sezonie 2023/2024 występowały: Katarzyna Ślifirczyk, Karolina Pęk, Wiktoria Wrzosek, Liu Wenwen, Aleksandra Jarkowska, Aneta Olendzka, Anita Myrchel-Rutkowska, Daria Duralak, Zuzanna Gapińska, Dominika Bogucka, Monika Pawłowska i Joanna Ryba.

  • Wygraliśmy grupę północną 1. ligi z dużą przewagą. Przegraliśmy w sezonie zasadniczym tylko jedno spotkanie, grając w osłabieniu z Dojlidami Białystok. W barażach już tak łatwo nie było, ale ostatecznie dwukrotnie pokonaliśmy zespół ze Śląska – podsumował rozgrywki ligowe w wykonaniu swoich podopiecznych Michał Ogrodniczak.

Aktualnie klub z Warmii i Mazur skupia się na przygotowaniach do występów w Ekstraklasie. Sternik beniaminka zdradził nam, że na kolejny sezon w drużynie zostanie jedna z liderek.

  • Jesteśmy w tracie przygotowań do występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na kolejny sezon zostaje w naszych szeregach Liu Wenwen. Co do pozostałych zawodniczek, które będą występować w English Perfect KS AZS UWM Olsztyn, nie chciałbym jeszcze mówić, ponieważ dopinamy ostatnie szczegóły – dodaje Ogrodniczak.

W minionym sezonie tenisistki stołowe English Perfect KS AZS UWM Olsztyn znakomicie zaprezentowały się także w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Polski, zajmując ostatecznie drugie miejsce. W wielkim finale DPP olsztynianki przegrały z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów 3:4.

  • Ze względu na mocno napięty kalendarz i występ Karoliny Pęk w międzynarodowym turnieju niepełnosprawnych, w finałach Drużynowego Pucharu Polski zagraliśmy w niepełnym składzie. Mimo to, niewiele nam zabrakło do końcowego zwycięstwa w tych zawodach. Srebrny medal to bardzo dobry wynik – informuje prezes klubu z Warmii i Mazur.

W sezonie 2024/2025 drużyna z Olsztyna świętowała także drugi awans. W czerwcu drugi zespół KS AZS UWM Olsztyn wywalczył awans do 1. ligi kobiet, w dwumeczu barażowym okazując się lepszym od Lewarta Lubartów o zaledwie … dwa sety.