Największa gwiazda naszej paraolimpijskiej reprezentacji w tenisie stołowym Natalia Partyka w niedzielę, 5 września wraca do Warszawy z XVI Letnich Igrzyska Paraolimpijskich Tokio2020″.

Natalia Partyka jest multimedalistką Igrzysk Paraolimpijskich, w których debiutowała w 2000 roku w Sydney w wieku zaledwie 11 lat. W stolicy Japonii swój dorobek powiększyła o złoto drużynowo z Karoliną Pęk i brąz indywidualnie.

W niedzielę odbędzie się konferencja prasowa z liczną polską reprezentacją, a w tym gronie będą tenisiści stołowi. Spotkanie ze sportowcami odbędzie się na Lotnisku Chopina w Warszawie, parter terminal A – wejście 2. Planowany początek konferencji – g. 15:00 (przylot planowany jest o g. 14:35).

Z Tokio wracają m.in. Natalia Partyka, Karolina Pęk (złoty medal z Partyką i brąz indywidualnie), Maksym Chudzicki (brąz indywidualnie), Tomasz Jakimczuk (brąz drużynowo), Rafał Czuper (srebro indywidualnie, brąz drużynowo) i Piotr Grudzień.

Wcześniej z grona paratenisistów stołowych do Polski wrócił m.in. Patryk Chojnowski, który po raz 2 w karierze został Mistrzem Paraolimpijskim.