W niedzielę w czeskim Havířovie rozpoczyna się kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet. Podopieczne Zbigniewa Nęcka w kraju morawsko-śląskim w Czechach przebywać będą do piątku.

Na zgrupowanie w Havířovie trener Zbigniew Nęcek powołał pięć zawodniczek: Natalię Bajor, Natalię Partykę, Julię Ślązak, Agatę Zakrzewską i Paulinę Krzysiek. – W niedzielę spotykamy się na kolejnym zgrupowaniu i będziemy wspólnie trenować z reprezentacjami Czech i Węgier. Podczas obozu planujemy rozgrywanie już większej ilości pojedynków kontrolnych – informuje Zbigniew Nęcek, trener żeńskiej reprezentacji Polski.

Obóz w Czechach jest jednym z etapów przygotowań naszych zawodniczek do wrześniowych Mistrzostw Europy w Warszawie. Kolejne zgrupowania odbędą się w Budapeszcie (w połowie sierpnia) i Cetniewie (we wrześniu). – Wszystkie nasze założenia uzależnione są od pandemii koronawirusa. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to od 16 do 22 sierpnia trenować będziemy na Węgrzech. Na tym zgrupowaniu dołączą do nas także siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn – dodaje szkoleniowiec.

Pod koniec sierpnia nasze zawodniczki miały sprawdzić swoją formę w turnieju ITTF World Tour Czech Open, jednak Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego odwołała zawody w Ołomuńcu. Niewykluczone, że turniej w Czechach się jednak odbędzie z udziałem kilku reprezentacji. – Zaproponowałem, również w imieniu Tomasza Krzeszewskiego, aby Czeski Związek Tenisa Stołowego w terminie World Touru zorganizował turniej dla reprezentacji, które mogą wystartować. Nie będzie to jednak rywalizacja pod egidą ITTF i punktami do rankingu światowego, bo na to nie zgodziła się światowa federacja. Nie ukrywam, że bardzo nam zależy na międzynarodowej rywalizacji przed warszawskimi mistrzostwami – mówi Nęcek, który na co dzień pełni także funkcję trenera Enea Siarki Tarnobrzeg.

Ostatnim etapem przygotowań naszych reprezentacji do Mistrzostw Europy w Warszawie będzie wspólne zgrupowanie podopiecznych Zbigniewa Nęcka i Tomasza Krzeszewskiego we wrześniu w Cetniewie. – Zaprosiliśmy już na ostatni obóz reprezentację Węgier, z którą doskonale nam się współpracuję – zakończył Zbigniew Nęcek.