W najmocniejszym składzie wystąpi reprezentacja Polski w turniejach World Tour w Sztokholmie i Bremie. Na liście startowej są m.in. aktualna mistrzyni Europy w singlu Li Qian oraz brązowy medalista ME z 2016 roku Jakub Dyjas.

W dniach 1-6 października w Szwecji zagrają brązowe medalistki niedawnych Drużynowych Mistrzostw Europy: Li Qian, Natalia Bajor, Natalia Partyka oraz Jakub Dyjas i Marek Badowski. Z kolei w następnym tygodniu w Niemczech (8-13 października), w imprezie cyklu najwyższej rangi Platinum, poza nimi wezmą udział także: Magdalena Sikorska i Patryk Zatówka.

– W obu turniejach nasi tenisiści stołowi zagrają oczywiście też w deblu i mikście. W Skandynawii Dyjas wystąpi z Belgiem Cedricem Nuytinckiem, z kolei w grze mieszanej jego partnerką będzie Partyka, a razem powalczą również Badowski i Bajor. W deblu kobiet mamy Bajor i Partykę. Z kolei w Niemczech te same miksty i duet kobiet, a także startuje Sikorska z Belgijką Marchetti oraz Badowski z Zatówką – poinformował dyrektor sportowy PZTS, Stefan Dryszel.

W terminie 16-20 października Polska będzie gospodarzem zawodów rangi Challenge. Pingpongiści z całego świata, w tym z Chin, Japonii, Korei Płd., Indii, Tajwanu, Tajlandii, Niemiec, Francji, Rumunii, Argentyny czy Meksyku zagrają we Władysławowie.

– Ze względów osobistych nie będzie mogła wystąpić Li Qian. Wcześniej jednak jak wspomniałem zagra w dwóch wysoko punktowanych World Tourach. Zabraknie też Natalii Partyki, która w tym czasie będzie w chińskim Chengdu na Pucharze Świata – dodał Dryszel.