Nasi reprezentanci Natalia Partyka z Jakubem Dyjasem i Natalia Bajor z Samuelem Kulczyckim wystąpią w grze mieszanej podczas Mistrzostw Europy w Warszawie (22 – 27 czerwca).

Już wcześniej razem miksta grali doświadczeni Natalia Partyka i Kuba Dyjas, zaś po raz pierwszy parę mieszaną utworzyli Natalia Bajor i Samuel Kulczycki. To ciekawe połączenie, bowiem oboje są Mistrzami Polski w singlu, Natalia Bajor wygrywała 4 razy z rzędu, a co więcej Samuel Kulczycki jest 3-krotnym Mistrzem Polski w mikście 2019-21 z Katarzyną Węgrzyn.

– Trenowaliśmy razem w Havířově i teraz na zgrupowaniu w Cetniewie. Jesteśmy w stanie poprawić pewne rzeczy i po prostu się zgrać na tyle, aby zagrać na wysokim poziomie na Mistrzostwach Europy – mówi Samuel Kulczycki.

W ostatnich latach w reprezentacji występowały nasze miksty w składzie np. Natalia Partyka – Jakub Dyjas, Natalia Partyka – Patryk Zatówka, Natalia Bajor – Marek Badowski. Teraz trenerzy zdecydowali w przypadku Natalii Bajor, że zagra z Samuelem Kulczyckim, który świetnie sobie radzi w tej konkurencji.

– Szczególnie poruszanie jest ważne w grze w miksta i to na pewno musimy udoskonalić przez ten krótki okres – powiedział Samuel Kulczycki o pracy treningowej na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie.

Warto zauważyć, że przez lata mikst był „niechciany” przez władze europejskie i światowe, były nawet oddzielne ME dla miksta. Ale teraz wrócił do łask i jest konkurencją olimpijską w Tokio. W przeciwieństwie do gry deblowej, która pozostała w programie olimpijskim, ale jest tylko częścią zawodów drużynowych.

Bardzo ciekawie zapowiada się turniej gry mieszanej w ME w Warszawie. Zagrają razem m.in. Austriacy Stefan Fegerl/Sofia Polcanova, Austriak Robert Gardos i występująca w KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg Elizabeta Samara oraz Niemcy Patrick Franziska i Petrissa Solja.