Za miesiąc rozpoczynają się zmagania w Ekstraklasie kobiet. Debiutantem w gronie 11. najlepszych drużyn w naszym kraju jest Mar-Bruk ZRB GOSRIT Luzino, który w swoim premierowym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z SKTS-em Sochaczew.

Zespół z Luzina w poprzednim sezonie nie miał sobie równych w grupie północnej 1. ligi. Drużyna z województwa pomorskiego z trzynastu spotkań na zapleczu Ekstraklasy wygrała jedenaście i jeden mecz zremisowała. Teraz przed ekipą Waldemara Płotki zdecydowanie trudniejsze zadanie – walka o utrzymanie w Ekstraklasie kobiet.

– Patrząc na zestawienia personalne pozostałych drużyn, to mamy realne szanse na utrzymanie. Nie będzie to proste zadanie, ale będziemy walczyć – mówi Waldemar Płotka, trener zespołu z Luzina.

W porównaniu do poprzedniego sezonu w zestawieniu Mar-Bruku ZRB GOSRIT Luzino doszło tylko do jednej zmiany. Do beniaminka Ekstraklasy kobiet dołączyła Maja Miklaszewska, która ostatnio występowała w KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża. Ponadto na kolejny sezon w szeregach drużyny z Luzina zdecydowały się pozostać Maja Garbino, Nuriya Zhaludok, Agata Płotka, Katarzyna Płotka i Magda Płotka.

– Do rozgrywek przygotowujemy się na własnych obiektach. Przed nami starty w zaległych mistrzostwach województwa oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Z optymizmem patrzymy w przyszłość – zakończył Waldemar Płotka.