Wiktor i Rafał Iwaniuch, Rafał i Andrzej Pawłowscy oraz Jakub Chmielowski zwyciężają w Kraśniku w V Ogólnopolskim Rodzinnym Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu.

Do sobotnich zawodów, których celem było propagowanie aktywności fizycznej w rodzinnym gronie, zgłosiło się 136 uczestników z 11 województw: lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i lubelskiego.

Uroczystego, wspólnego otwarcia turnieju dokonali: Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, dyrektor MBP w Kraśniku Michał Zimowski – reprezentujący Burmistrza Wojciecha Wilka, dyrektor SP nr 2 w Kraśniku Monika Hatłas oraz członek Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego Artur Domański.

W rodzinnym turnieju drużynowym rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach, w których rodzic, babcia lub dziadek grali z dzieckiem do lat 13 lub w wieku 14-17 lat. Równolegle rozgrywane były zmagania indywidualne.

W kategorii I najlepszą rodziną okazali się Wiktor i Rafał Iwaniuch z Przemyśla. Puchar Ministra Sportu i Turystyki za zwycięstwo w II kategorii otrzymali Rafał i Andrzej Pawłowscy z Lubartowa. W turnieju open zwyciężył Jakub Chmielowski z Karpat Krosno.

Podczas ceremonii dekoracji wręczone zostały okazałe puchary, pamiątkowe medale, dyplomy, nagrody i upominki rzeczowe. Uczestnicy zawodów podkreślali wzorową organizację oraz świetną atmosferę, która panowała podczas turnieju.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.

Organizatorem przedsięwzięcia był Szkolny Klub Tenisa Stołowego „Dwójka” Kraśnik.
Zadanie było finansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy wsparciu Miasta Kraśnik oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Medaliści:

I kategoria do 13 lat:
1. Wiktor i Rafał Iwaniuch – Przemyśl (podkarpackie)
2. Wiktoria i Krzysztof Saleccy – Fajsławice (lubelskie)
3. Hubert i Paweł Winklerowie – Pawęzów (małopolskie)
3. Jakub i Robert Szymikowie – Rybnik (śląskie)

II kategoria 14-17 lat:
1. Rafał i Andrzej Pawłowscy Lubartów (lubelskie)
2. Sylwia i Krzysztof Stala – Tarnobrzeg (podkarpackie)
3. Bartłomiej i Zbigniew Kochanowiczowie – Sandomierz (podkarpackie)
3. Oliwier i Andrzej Szczepańscy – Pawęzów (małopolskie)

Kategoria open:
1. Jakub Chmielowski – Karpaty Krosno
2. Patryk Bielecki – Dekorglass Działdowo
3. Konrad Kudło – Lewart Lubartów
3. Jakub Sagan – Lewart Lubartów