1. czerwca poznamy dwa zespoły, które awansują do LOTTO Superligi. Bardzo blisko elity jest Warta Kostrzyn nad Odrą, która w pierwszym meczu pewnie pokonała BISTS Bielsko-Biała 8:2. Zdecydowanie więcej emocji będzie w Zamościu, gdzie miejscowa PWSZ podejmować będzie Poltarex Pogoń Lębork.

Podopieczni Wojciecha Potrykusa w pierwszym spotkaniu o awans do LOTTO Superligi pokonali PWSZ 6:4. Dwupunktowa zaliczka sprawia, że w tej rywalizacji wszystko może się jeszcze wydarzyć.

– Wiadomo było, że mecz będzie ciężki i nie ukrywałem, że każde zwycięstwo na własnym terenie będzie nas satysfakcjonowało. Z tym, że przy prowadzeniu 6:2 mogliśmy zagrać trochę lepiej. Decydujące okazały się gry deblowe, które dały nam zwycięstwo – analizuje Wojciech Potrykus.

W drużynie Poltareksu wyróżnił się Bogusław Koszyk, który wygrał dwa single (pokonał Ihora Zavadskyiego oraz Pawła Chmiela po 3:1) oraz debla z Tomaszem Sposobem (wygrali z duetem: Ihor Zavadskyi/Łukasz Jarocki 3:0). Teraz rywalizacja przenosi się do Zamościa, gdzie 1. czerwca poznamy beniaminka LOTTO Superligi.

– Poltarex Pogoń ma delikatną przewagę, bo mimo wszytko wynik 6:4 jest handicapem dla rywali. Musimy podejść do meczu bardzo poważnie i niezwykle skoncentrowani. Spotykamy się na zgrupowaniu i przygotowujemy się do rewanżu. Naszą siłą będą też kibice, bo już teraz wielu fanów z całej Lubelszczyzny zapowiedziało swoją obecność – powiedział trener PWZS Zamość, Piotr Kostrubiec.

CZYTAJ WIĘCEJ NA WWW.SUPERLIGA.COM.PL