W Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozpoczyna się w piątek 3. Grand Prix Polski seniorów i seniorek w tenisie stołowym. Najwyżej rozstawionymi zawodnikami w imprezie są Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Piotr Chodorski (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów).

Tradycyjnie już zmagania w turniejach z cyklu Grand Prix Polski zainaugurują piątkowe eliminacje. Hitem pierwszego dnia zawodów w Gdańsku będzie starcie aktualnego mistrza Polski w grze pojedynczej – Patryka Chojnowskiego (AZS AWFiS Balta Gdańsk) z byłym wielokrotnym złotym medalistą krajowego czempionatu – Danielem Górakiem (Kolping Frac Jarosław). Łącznie na start w eliminacjach zdecydowało się 83. zawodników i 34. zawodniczki.

W 3. Grand Prix Polski seniorów i seniorek nie zagrają jednak czołowi krajowi zawodnicy. Marek Badowski wraz z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki w piątek bierze udział w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik przebywają już w portugalskim Gondomar, gdzie przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W Gdańsku zabraknie także Natalii Partyki, Li Qian i Natalii Bajor, które trenują w Budapeszcie przed zawodami w Gondomar.

– Trudno wskazać faworyta turnieju w Gdańsku. Drugie Grand Prix Polski seniorek w Zawierciu wygrała Agata Zakrzewska, jednak na Śląsku nie grały m.in. siostry Węgrzyn. Teraz wystąpią i to w nich upatruję największe kandydatki do zwycięstwa – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS. – U mężczyzn na listach rankingowych prowadzą zawodnicy doświadczeni: Piotr Chodorski, Konrad Kulpa czy Tomasz Lewandowski i to dyspozycja dnia zdecyduje, który z nich wygra turniej Grand Prix Polski – dodał Dryszel.

Pod nieobecność najlepszych zawodników, najwyżej rozstawionymi zawodnikami turnieju w stolicy województwa pomorskiego są Katarzyna Węgrzyn i Piotr Chodorski.