W chińskim Zhengzhou rozpocznie się w czwartek turniej ITTF Finals, w który zagra po 16 najlepszych tenisistów i tenisistek stołowych na świecie.

ITTF Finals to nowa impreza, która zorganizowana została w trudnych czasach pandemii koronawirusa. Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego do udziału w turnieju zaprosiła najwyżej sklasyfikowanych zawodników i zawodniczki na liście światowej.

W gronie mężczyzn faworytami do zwycięstwa będą finaliści rozegranego w ostatni weekend Pucharu Świata w Weihai – Fan Zhendong i Ma Long. Do walki o najwyższe cele w Zhengzhou z pewnością włączy się także wicelider rankingu światowego – Xu Xin. Ponadto w ITTF Finals zagrają m.in. Tomokazu Harimoto (Japonia), Lin Gaoyuan (Chiny), Hugo Calderano (Brazylia) czy Lin Yun-Ju (Tajwan). Z najlepszej „ósemki” listy światowej w Zhengzhou zabraknie jedynie Lianga Jingkuna.

Wśród kobiet zdecydowanymi faworytkami będą Azjatki. Z „jedynką” w ITTF Finals będzie rozstawiona Chen Meng, triumfatorka Pucharu Świata kobiet w Weihai. Kolejne pozycje na liście startowej zajmują Mima Ito (Japonia), Sun Yingsha (Chiny), Wang Manyu (Chiny), Cheng I-Ching (Tajwan) i Kasumi Ishikawa (Japonia). W Zhengzhou wystartują tylko dwie zawodniczki ze Starego Kontynentu – Sofia Polcanova (Austria) i Petrissa Solja (Niemcy).

Pierwsze spotkania ITTF Finals zaplanowano na czwartek. Retransmisję z turnieju w późny niedzielny wieczór pokaze na swojej antenie pierwszy program Eurosportu.