Mnóstwo ciekawego dzieje się w krajowym i międzynarodowym tenisie stołowym – z udziałem polskich zawodniczek i zawodników oraz klubów. W najbliższy czwartek (30 marca) i sobotę (1 kwietnia) Enea Siarkopol Tarnobrzeg i Dekorglass Działdowo rozegrają pierwsze mecze finałowe w europejskich pucharach.

Broniący tytułu Klubowego Mistrza Europy Enea Siarkopol Tarnobrzeg w czwartek o g. 19:30 spotka się na wyjeździe z Metz TT. Rewanż w finale Ligi Mistrzyń odbędzie się w środę, 5 kwietnia o 15:00 w Tarnobrzegu.

Natomiast Dekorglass będzie rywalizował z innym francuskim klubem GV Hennebont TT w finale Pucharu Europy. To dawny zespół Daniela Góraka.

Pierwszy mecz został zaplanowany na sobotę, 1 kwietnia o g. 13:15 w Działdowie, a drugi we wtorek, 4 kwietnia o g. 19:30 w Hennebont.

Spotkania z udziałem polskich klubów w naszym kraju pokaże na żywo TVP Sport.

Dla tarnobrzeżanek to piąty finał Ligi Mistrzów, ale jeszcze nie miały rywalek z Francji. Natomiast w Pucharze Europy (ETTU) pokonały Metz TT w finale w 2015 roku.

Z kolei w 2018 roku, kiedy Dekorglass po raz pierwszy sięgnął po Puchar Europy, w finale wygrał z Chartres ASTT (Francja).