Przed drużynowymi mistrzostwami Europy we Francji, polscy tenisiści stołowi zagrają w zawodach cyklu World Tour w Bułgarii i Czechach. W składzie zabrakło mistrzyni Europy w singlu – Li Qian.

– Ze względów osobistych Li Qian nie będzie mogła wystąpić w Panagiuriszte (13-18 sierpnia) i Ołomuńcu (20-25 sierpnia) – poinformował trener reprezentacji Zbigniew Nęcek.

Pod nieobecność Li Qian i brązowej medalistki mistrzostw Europy Katarzyny Grzybowskiej-Franc, która niedawna urodziła dziecko, w World Tourze w Bułgarii zagrają Natalia Bajor i Natalia Partyka, zaś w w Czechach dołączą do nich mistrzynie kontynentu juniorek: Anna Węgrzyn (w singlu), Katarzyna Węgrzyn (w mikście triumfowała z Samuelem Kulczyckim), a także Julia Ślązak i Agata Zakrzewska. Z kolei na własny koszt zagrają Gabriela Dyszkiewicz i Magdalena Sikorska.

– Natomiast męska reprezentacja zakończyła zgrupowanie w Ostródzie, a w dniach 1-10 sierpnia trenować będzie w Cetniewie. W Panagiuriszte rywalizować będą Marek Badowski i Patryk Zatówka, a w Ołomuńcu poza nimi zagrają także Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik – powiedział dyrektor sportowy PZTS, Stefan Dryszel.

23-letni Dyjas w Bułgarii nie zagra, bowiem 17 sierpnia sezon zaczyna niemiecka Bundesliga. Jego zespół Liebherr Ochsenhausen spotka się na inaugurację z FC Saarbruecken.

DME we francuskim Nantes odbędą się w dniach 3-8 września.