– Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodniczek – mówi Janusz Błażejewicz, trener LUKS-AGRO Sieć Chełmno. Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego zmagania w 1. lidze kobiet w grupie północnej zakończył na czwartym miejscu.

Drużyna z Chełmna w sezonie 2019/2020 zanotowała siedem zwycięstw, jeden mecz zremisowała i doznała pięciu porażek. – Graliśmy w rozgrywkach 1-ligowych szerokim składem, nie zawsze stawiając na najlepsze zawodniczki. Dzięki temu więcej tenisistek stołowych mogło zaprezentował się na zapleczu ekstraklasy – informuje Błażejewicz.

Najwięcej punktów dla LUKS-AGRO Sieć zainkasowała Zuzanna Błażejewicz, która wygrała 17 z 26 pojedynków. Nie zawodziły także pozostaje pingpongistki w ekipie z Chełmna. Agnieszka Piłat odniosła 12 zwycięstw, a Agata Szczuka 11. Cenne punkty dorzucały także Agnieszka Sitarska, Marta Drąg, Katarzyna Henning i Wiktoria Przybytkowska.

– Generalnie stawiamy na swoje zawodniczki. Poza Zuzanną Błażejewicz i Agatą Szczuką, które aktualnie mieszkają i trenują w Gdańsku, pozostałe tenisistki stołowe trenują u nas w Chełmnie – dodaje trener czwartej ekipy 1. ligi w grupie północnej.

W Chełmnie, podobnie jak w innych klubach, stawiają na szkolenie młodzieży. – Staramy się przyciągnąć do uprawiania tenisa stołowego jak najwięcej dzieci. Konkurencja jest jednak duża, bo o adeptów zabiegają również inne dyscypliny sportu. Na szczęście radzimy sobie z tym i cieszymy się, że przybywa młodych zawodników w naszym klubie – zakończył Błażejewicz.