Tenisiści stołowi UKS-u Villa Verde Olesno w nowym sezonie zagrają w LOTTO Superlidze. Zespół z Małopolski historyczny awans do elity zapewnił sobie w niedzielne popołudnie, po raz drugi pokonując w barażowej rywalizacji Darz-Bór Karnieszewice.

Barażowy dwumecz pomiędzy Villą Verde Olesno i Darz-Borem Karnieszewice od początku do końca przebiegał pod dyktando najlepszej drużyny grupy południowej. Tenisiści stołowi z Olesna wygrali pierwszy mecz barażowy we własnej hali 7:3, a w rewanżu w Sianowie (w tej miejscowości swoje 1-ligowe mecze rozgrywa Darz-Bór Karnieszewice) zwyciężyli aż 9:1.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Villy Verde Olesno w dwumeczu barażowym był doświadczony Czech Radek Mrkvicka, który wygrał wszystkie swoje pojedynki singlowe. Cenne punkty dla „świeżo upieczonego” beniaminka LOTTO Superligi zdobywali również Piotr Cyrnek, Artur Białek i Daniel Lis.

Oprócz wyżej wymienionej czwórki punkty dla klubu z Małopolski w tym bardzo udanym sezonie przy 1-ligowych stołach zdobywali również Fidel Suravajjula i Rafał Tatarczuch. W szeregach Villy Verde wystąpił w aktualnej kampanii również 42-letni Jakub Dychtoń, jednak nie zdołał zapisać przy swoim nazwisku zwycięstwa.

O krok od awansu do LOTTO Superligi są również reprezentanci ZKS-u Palmiarni Zielona Góra, którzy w pierwszym spotkaniu barażowym pokonali w niedzielę na wyjeździe KTS Gliwice 9:1. Rewanż już 10. czerwca w Winnym Grodzie.