Triumfem Anny Ulatowskiej (MKS Wolavia Wołów) i Samuela Michny (UKS Lis Sierakowice) zakończyło się 1. Grand Prix Polski Żaków w Łaziskach Górnych.

W finale żaczek spotkały się dwie faworytki turnieju. Rozstawiona z nr 1 Ulatowska ostatecznie wygrała w finale z „dwójką” Katarzyną Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) 3:2 (9,-7,9,-5,9).

Brązowe medale dla Emilii Twardawy (Czechowice-Dziedzice, uległa w półfinale Ulatowskiej 0:3) oraz Agaty Krause (Emdek Bydgoszcz, przegrała w 1/2 finału z Rajkowską 1:3).

>>>SZCZEGÓŁOWE WYNIKI<<<

Wśród żaków najlepszy okazał się Samuel Michna (2). Pingpongista Lisa Sierakowice, podobnie jak Ulatowska, musiał stoczyć pięciosetowy bój aby cieszyć się ze zwycięstwa w Grand Prix. W ostatniej grze turnieju triumfował nad Fabianem Sprzączakiem (1) z GLKS-u Nadarzyn 3:2 (-9,8,7,-8,10).

Na najniższym stopniu podium stanęli: Szymon Flaumenhaft (5) z PKS-u Kolping Jarosław (musiał uznać wyższość w półfinale Sprzączaka 1:3) i Aleksa Pakuły (3) reprezentującego KTS Sieradz (przegrał spotkanie o finał z Michną 2:3).