UKS Gryf Gdów (Milena Gaj, Izabela Perz) w gronie młodziczek i Bogoria Grodzisk Mazowiecki I (Aleks Pakuła, Adam Smoter) w grupie młodzików wywalczyli w Dębicy złote medale Mistrzostw Polski w rywalizacji drużynowej.

Rozstawione z „jedynką” tenisistki stołowe z Gdowa w finałowym spotkaniu pokonały Bronowiankę Kraków 3:2. Drużynę Gryfa do zwycięstwa poprowadziła Izabela Perz, która w decydującym starciu pokonała Matyldę Hadryś 3:1 i Julię Wiktor 3:0.

W gronie młodzików na najwyższym stopniu podium również stanęli faworyci. Rozstawieni z pierwszym numerem reprezentanci Bogorii Grodzisk Mazowiecki w finale pokonał ATS Bingo Ropczyce 3:1. Dwa indywidualne triumfy w ekipie z Mazowsza odniósł Aleks Pakuła, który bez straty seta uporał się zarówno z Michałem Frączkiem jak i Kacprem Totonem.

W kategorii młodziczek na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki KS Gorce Nowy Targ (Maja Lech, Natasza Pietruszyńska, Alicja Mroczka) i Politechniki Rzeszów (Kinga Hawro, Łucja Kobosz, Julia Wrotniak), a wśród młodzików zawodnicy KU AZS UE Wrocław (Franciszek Żygadło, Dawid Malarz, Tymoteusz Heinke) i Energa KTS Toruń (Wojciech Szymczak, Maksymilian Sawina, Piotr Łącki).

Teraz przed uczestnikami Mistrzostw Polski Młodzików rywalizacja w turnieju indywidualnym. Złotych medalistów w grze pojedynczej i podwójnej poznamy w niedzielę.