UKS Dojlidy Białystok (Alan Kulczycki, Michał Wandachowicz, Szymon Patejczuk) wśród kadetów i KU AZS UE Wrocław (Natalia Gaworska, Malwina Jarecka, Hanna Zając) w gronie kadetek wygrali Mistrzostwa Polski w rywalizacji drużynowej. Turniej w Rawie Mazowieckiej rozgrywany jest w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.

Wrocławianki, które w Rawie Mazowieckiej rozstawione były z numerem trzecim, w finale pokonały pierwszy zespół Bronowianki Kraków 3:2. Z brązowymi medalami zmagania w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych zakończyły tenisistki stołowe Warmii Lidzbark Warmiński i UKS-u Gryf Gdów.

Wśród kadetów pierwsze miejsce zajęła najwyżej rozstawiona drużyna w zawodach – UKS Dojlidy Białystok. Ekipa ze stolicy Podlasia w decydującym spotkaniu ograła Kolping Jarosław 3:1. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyli przedstawiciele MRKS-u Gdańsk i Dwójki Rawa Mazowiecka.

Teraz przed najlepszymi zawodnikami w gronie kadetów i kadetek rywalizacja w turnieju indywidualnym. Triumfatorów gry pojedynczej i podwójnej poznamy w najbliższą niedzielę.