Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF) ogłosiła nawiązanie współpracy ze stacją Eurosport w zakresie prowadzenia transmisji z najważniejszych turniejów rangi ITTF World Tour w 2014 roku. Krok ten ma na celu podniesienie prestiżu tenisa stołowego pośród sympatyków sportu w krajach europejskich. Na mocy nawiązanej współpracy kamery Eurosport będą obecne na sześciu najważniejszych turniejach cyklu ITTF World Tour – Super Series, a także podsumowującym sezon turnieju Grand Finals (z pulą nagród rzędu miliona dolarów). Ponadto, stacja przeprowadzi bezpośrednią transmisję z Drużynowych Mistrzostw Świata, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w Tokio.

– To ogromny krok naprzód dla tenisa stołowego w Europie – przyznał Anders Thunstroem, dyrektor firmy TMS International, rozporządzającej prawami do transmisji z rozgrywek prowadzonych przez ITTF. – Eurosport to największy kanał sportowy na kontynencie. Dzięki temu, że imprezy rangi World Tour pojawią się w telewizji, radykalnie poprawi się postrzeganie całej dyscypliny sportu w Europie.

Jak wynika z oficjalnych danych, Eurosport dociera do 131 milionów odbiorców w 54 krajach z całego świata. Pierwszą w nowym roku transmisję z zawodów tenisa stołowego Eurosport przeprowadzi już w sobotę, pokazując „na żywo” ćwierćfinały trwającego od środy turnieju ITTF World Tour Kuwait Open.

Plan transmisji ITTF World Tour Kuwait Open na kanale Eurosport:
– sobota (15 lutego br.), godz. 17:30 – 19:05: ćwierćfinały,
– niedziela (16 lutego br.), godz. 10:00 – 11:30: półfinały,
– niedziela (16 lutego br.), godz. 13:00 – 15:30: finały.

Plan transmisji turniejów ITTF w roku 2014 na kanale Eurosport:
– ITTF World Tour Kuwait Open (15 – 16 lutego br.),
– ITTF World Tour Qatar Open (21 – 23 lutego br.),
– ITTF World Tour German Open (28 – 30 lutego br.),
– Drużynowe Mistrzostwa Świata (28 kwietnia – 5 maja br.),
– ITTF World Tour Korea Open (13 – czerwca lutego br.),
– ITTF World Tour Japan Open (20 – 22 czerwca br.),
– ITTF World Tour China Open (5 – 9 listopada br.),
– ITTF World Tour Grand Finals (data – do ustalenia).

W tegorocznym cyklu ITTF World Tour rozegranych zostanie 22 imprez w 22 różnych krajach. Zawody tej rangi podzielone zostały na trzy serie: Super (6 imprez), które transmitować będzie Eurosport, Major (5 imprez) oraz Challenge (11 imprez).

Im bardziej prestiżowy turniej, tym więcej punktów do rankingu światowego mogą wywalczyć uczestnicy i wyższa jest pula nagród pieniężnych. To z kolei ma przełożenie na fakt, jak wysoka jest frekwencja w danym turnieju zawodniczek i zawodników sklasyfikowanych na czołowych pozycjach w rankingu ITTF.