Tenisiści stołowi Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Wametu Dąbcze awansowali do półfinału międzynarodowych rozgrywek TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Ze zmagań w grupie „Elite-League” odpadli natomiast przedstawiciele AZS AWFiS Balty Gdańsk.

W sezonie 2019/2020 w TT Inter Cup nasz kraj reprezentują cztery zespoły. Po fazie grupowej, która została rozegrana w drugiej połowie 2019 roku, KTS Gliwice i AZS AWFiS Balta Gdańsk awansowały do gry o najwyższe trofeum w grupie „Elite-League”, a Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Wametu Dąbcze znalazły się wśród ekip rywalizujących o trofeum Josefa Simecka.

W minioną sobotę pewny awans do półfinału TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka zanotował beniaminek 1. ligi z Suchedniowa. Global Pharma Orlicz 1924 pokonał na wyjeździe niemiecki TSV Korntal Tischtennis 4:1. Punkty dla zespołu z województwa świętokrzyskie wywalczyli: Damian Kreft dwa oraz Łukasz Nadolski i Paweł Włodyka po jednym. Do najlepszej „czwórki” awansowali także przedstawiciele Wametu Dąbcze. Drużyna z Wielkopolski w półfinale zagra kosztem francuskiego PPC Jeumont.

Na ćwierćfinale zmagań w grupie „Elite-League” zakończyli swoją przygodę z 30. jubileuszową edycją TT Inter Cup tenisiści stołowi AWFiS Balty Gdańsk. Drużyna z Pomorza przegrała przed własną publicznością z niemieckim SV Union Velbert 2:4. Wszystkie punkty dla gospodarzy zainkasował Artur Daniel. Były mistrz Polski w grze pojedynczej pokonał Thomasa Brosinga 3:1 i Karla Waltera 3:0.

Czwarty z przedstawicieli naszego kraju – KTS Gliwice swój mecz ćwierćfinałowy w „Elite-League” z austriackim TTC Raiffeisen Kuchl rozegra 9. lutego.

W 30. edycji TT Inter Cup kluby z dziewięciu krajów walczą o cztery trofea. Najbardziej prestiżowe to „Elite-League” i trofeum Josefa Simecka. Pozostałe dwa puchary do zdobycia to trofeum Kurta Posilesa i Klausa Hengesa.