W grudniu rozpocznie się kolejna edycja europejskich zmagań TT Inter Cup. Kluby, które są zainteresowane startem w tych rozgrywkach, mogą się zgłaszać do 31. sierpnia.

31. edycja TT Inter Cup zostanie rozegrana według nowej formuły. Zespoły zostaną podzielone na grupy ośmiozespołowe, w których rywalizacja toczyć się będzie według systemu pucharowego do dwóch porażek. Opłata startowa do udziału w tych europejskich rozgrywkach wynosi 150 euro.

W aktualnym sezonie w zmaganiach TT Inter Cup udział wzięły cztery zespoły z naszego kraju. Najlepiej zaprezentowali się tenisiści stołowi Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów, którzy we wrześniu zagrają w finale turnieju o trofeum Josefa Simecka. Na półfinale tego samego pucharu rywalizację zakończył Wamet Dąbcze, a AZS Gliwice i AZS AWFiS Gdańsk dotarły do ćwierćfinałów najbardziej prestiżowej kategorii „Elite-League”.

Wyciąg z regulaminu:

Uczestnicy – sezon 2020/2021 (tylko zespoły męskie):
1. W zmaganiach mogą brać udział zespoły z następujących państw: Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Chorwacja, Dania, Anglia, Wyspy Owcze, Francja, Niemcy, Gibraltar, Guernsey, Wegry, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Jersey, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Polska, San Marino, Szkocja, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Walia.

2. Kluby muszą być członkami narodowych federacji wchodzących w skład Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

3. W 31. edycji TT Inter Cup wystartować mogą drużyny regionalne, utworzone tylko na potrzeby startu w tych rozgrywkach.

4. Rejestracja:
Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 31. sierpnia 2020 roku.

5. Opłata startowa:
150,00 euro

Wszystkie informacje dotyczące TT Inter Cup znajdują się na stronie www.ttic.eu