Trzy polskie zespoły wezmą udział w 32. edycji europejskich rozgrywek TT Inter Cup. Losowanie fazy grupowej odbędzie się w najbliższych dniach.

Na start w TT Inter Cup w sezonie 2021/2022 zdecydowały się Sokołów S.A. Jarosław, Wamet Dąbcze i Powiat Częstochowski ALTS Poczesna. Pierwotnie swoje zgłoszenie do udziału w tych europejskich rozgrywkach wysłali także działacze KTS Gliwice, jednak ostatecznie 1-ligowiec ze Śląska w tym sezonie skupi się tylko na występach w lidze polskiej.

W 32. edycji TT Inter Cup udział weźmie blisko 30 zespołów z 10 krajów. Oprócz polskich ekip na start w europejskich rozgrywkach zdecydowali się przedstawiciele Niemiec, Włoch, Francji, Belgii, Czech, Holandii, Luksemburga, Austrii oraz Bośni i Hercegowiny.

W sezonie 2020/2021 z powodu pandemii koronawirusa w europejskich rozgrywkach TT Inter Cup udało się rozegrać zaledwie dwa spotkania. Rok wcześniej w TT Inter Cup udział wzięły cztery zespoły z naszego kraju. Najlepiej zaprezentowali się tenisiści stołowi Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów, którzy sięgnęli po trofeum Josefa Simecka. Na półfinale tego samego pucharu rywalizację zakończył Wamet Dąbcze, a AZS Gliwice i AZS AWFiS Gdańsk dotarły do ćwierćfinałów najbardziej prestiżowej kategorii „Elite-League”.

Oprócz beniaminka LOTTO Superligi z Suchedniowa, końcowy triumf w TT Inter Cup ma na swoim koncie także Lubuski Sportowy Lumel, który wygrał drugą edycję w sezonie 1991/1992.